Artykuły

Liceum Ogólnokształcące

II Liceum Ogólnokształcące funkcjonuje w strukturze organizacyjnej Zespołu Szkół Nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Kołobrzegu.W 13 oddziałach uczy się 359 uczniów. Zadaniem naszej szkoły jest przygotowanie uczniów do zewnętrznego egzaminu maturalnego oraz do dalszego kształcenia na studiach wyższych, rozwijanie zainteresowań i zdolności. Zdawalność egzaminów maturalnych w naszej szkole wynosi 100%. To nasz ogromny sukces i jeden z wielu atutów. Jednak nie samą nauką żyją uczniowie naszej szkoły. Cyklicznymi uroczystościami odbywającymi się w naszej szkole są: Święto Szkoły i Ogólnopolski Zjazd Opiekunów Pracowni Komputerowych. Regularnie uczestniczymy w Ogólnopolskich Zlotach Szkół Sienkiewiczowskich,organizujemy wiele imprez o zasięgu szkolnym, takich jak studniówka,Dzień Języków Obcych, Tydzień Serca i Transplantologii, zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska, szkolne obchody
Dnia Niepodległości czy wykłady i prelekcje znanych osób.
Najlepszych uczniów nagradzamy własnymi stypendiami: Dyrektora Szkoły i Św. Agnieszki (stypendium dla najlepszych humanistów ufundowane przez małżeństwo Agnieszkę i Jerzego Sosnowskich). Uczniowie szczególnie uzdolnieni biorą udział w młodzieżowej wymianie międzynarodowej.
Działalność szkoły została doceniona przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, który uhonorował naszą jednostkę oświatową tytułem ZACHODNIOPOMORSKIEJ SZKOŁY JAKOŚCI.
Natomiast nasza działalność społeczna została wyróżniona medalem PRO MEMORIA.

Nasza szkoła mieści się na obszarze 2.035 ha, na którym znajdują się: budynek szkolny, internat, stołówka, hala sportowa, boiska sportowe i tereny zielone.Główny budynek szkolny to 24 gabinety lekcyjne. Większość wyposażona jest w nowoczesny sprzęt multimedialny i profesjonalne pracownie komputerowe, tablice interaktywne, projektory. Posiadamy profesjonalną salę teatralną, siłownię i saunę. 29 marca 2010 roku szkoła wzbogaciła się o kompleks boisk sportowych ORLIK 2012.

Pracownie komputerowe wyposażone są w komputery działające na różnych systemach operacyjnych. Szkolna sieć komputerowa obsługiwana jest przez własne serwery i ma w swoim zasięgu ponad 150 komputerów w szkolnej światłowodowej sieci komputerowej. W Szkolnym Ośrodku Biblioteczno - Informacyjnym do dyspozycji uczniów jest 14 500 woluminów, w tym 325 encyklopedii, leksykonów i słowników, jak również komputery PC i Apple.
Uczniowie mają tu możliwość wydrukowania znalezionych informacji lub nagrywania ich na nośniki pamięci.

Szkoła posiada własny internat, w którym znajdują się między innymi: świetlica z TV cyfrową i DVD, pokoje cichej nauki z dostępem do Internetu, pokoje z pełnym węzłem sanitarnym, pokoje 2 – 3 osobowe, sanitariaty z natryskami.

Dokładna prezentacja i opis szkoły znajdują się na stronie: http://www.2lo.pl i http://rekrutacja.2lo.pl

2015  Nabór do Zespołu Szkół Nr 1 im. H. Sienkiewicza w Kołobrzegu